Sobota, 11 Říjen 2014 10:00

jesus christ supestar divadlo karlínJe to skutečně tak, v Hudebním divadle Karlín budou již ve čtvrtek 16. října lítat špunty! Tentokrát se bude připíjet na úspěšný muzikál Jesus Christ Superstar, který se v České republice hraje již 20. divadelních sezón. Ve stejný den proběhne i odhalení hvězdy v chodníku slávy pro Tima Rice, jednoho z autorů představení. Udělejte si s námi malý výlet do minulosti.


Muzikál neboli rockovou operu Jesus Christ Superstar vytvořili textař Tim Rice a skladatel Andrew Lloyd Webber již v roce 1969. Vypráví o posledních dnech Ježíše Krista - od jeho příchodu do Jeruzaléma až po ukřižování. Protože producenti měli strach z reakce věřících a církve, vydali nejprve písničky z muzikálu na gramofonovém albu. Až pak byl muzikál uveden živě v londýnském West Endu a později na Broadwayi. O čtyři roky později vznikl podle divadelního muzikálu slavný film v režii Normana Jewisona. Novější filmové zpracování je z roku 2000, jeho režisérem je Nick Morris.

 

jesus christ supestar divadlo karlín


S muzikálem Jesus Christ Superstar se české publikum nesetká poprvé, v Praze byl uveden již 24. července 1994 v divadle Spirála. Na přelomu března a dubna 2010 proběhl v Hudebním divadle Karlín pětidenní maratón castingů do hlavní a vedlejších rolí, o které se ucházelo bezmála 600 umělců. Finální výběr proběhl na začátku května i za účasti hostujícího amerického režiséra. Dílčí zkoušky se uskutečnily již v červnu, naplno se pak rozeběhly 12. července. Dvě slavnostní premiéry v Hudebním divadle Karlín se uskutečnily 11. a 12. listopadu 2010.

V hlavní roli Ježíše účinkuje v současné době pouze Kamil Střihavka. Po jeho boku se objevují neméně kvalitní zpěváci a herci jako Václav Noid Bárta, Jan Toužimský, Pavel Polák, Ondřej Brzobohatý či Jiří Korn. V jediné ženské roli se střídá Bára Basiková s Dashou.


 Text: Mia
Foto: Oficiální foto inscenace

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.