Úterý, 11 Říjen 2011 10:25

Xindl XOndřej Ládek známý spíše jako Xindl X se na české hudební scéně pohybuje už tři roky. Aktuálně se rozhodl ohromit své příznivce novou deskou, se kterou je seznámí na podzimním akustickém turné nazvaném F**K &COUNTRY TOUR. V rámci něho se představí jako folkový písničkář. Samozřejmě to pojme ve vlastním stylu, o čemž svědčí i jeho údajná teorie, že slovo F**K rozhodně není sprosté.


Xindl XV létě jsme Xindla X mohli vidět na mnoha letních festivalech. Nyní je ale prý načase trochu zvolnit, proto novodobý písničkář nasadil mírnější tempo – nebude se momentálně věnovat přetváření folku v popovou muziku, ale prezentaci folkové hudby jako takové. Nechme se překvapit, jaké zajímavé texty si připravil tentokrát. Údajně se můžeme těšit na staronové aranže jeho oblíbených písní, ale i na novinky z právě připravovaného čtvrtého alba.

Koncert bude trvat dvě hodiny, během programu divadelního akustického turné F**K & COUNTRY TOUR se na pódiu objeví doprovodná kapela Xindla X v obvyklém složení, která ho doprovází už více než jeden rok. „Všichni z kapely máme folkové, countryové či bluegrasové kořeny, takže se těšíme, jak naši oblíbenou dřevní muziku spojíme s moderním popovým písničkářstvím. Každý z kluků hraje na několik nástrojů, což chceme využít a během akustických koncertů jich vystřídáme co nejvíc. Tak můžete očekávat hodně pestrý a rozmanitý hudební zážitek. Věřím, že kamarádům z osady dokážeme, že co se hraje v rádiu, se dá hrát i u táboráku. A ostatní přesvědčíme, že f**k není sprosté slovo,“ říká k plánovanému turné sám Xindl X.

Xindl XPodzimní šňůru startuje už tento čtvrtek 13. října koncertem v pražském Paláci Akropolis. Zároveň vychází i nové album XZPÍVÁNKY. Na 2CD představí zpěvák sedmadvacet písní, které známe z jeho předchozích desek „Návod ke čtení manuálu“ a „Praxe relativity“, ovšem tentokrát jsou nahrané s akustickou kytarou. Pokud patří mezi vaše oblíbené songy „Láska v housce“ nebo „Chemie“, zabrouzdejte do Xzpěvníku, kde najdete všechny písně rozepsané v notách a akordech.

CD vyšlo 1. října, jeho doporučená cena je 249 korun. Xzpěvník seženete až o měsíc později. Ke koupi bude buď samostatně za 249 Kč, nebo v limitované edici s dvojalbem v ceně 499 korun.


F**k & Country Tour 2011*

13. 10. Palác Akropolis - Praha
16. 11. OKO - Havlíčkův Brod
22. 11.
Východočeské divadlo - Pardubice
23. 11. KD Vítkovice - Ostrava
29. 11. Divadlo, estrádní sál - Příbram
30. 11. Městské divadlo - Jablonec nad Nisou

*Další města se do konce roku aktualizují


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Xindl X


 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.