Pondělí, 18 Duben 2011 15:00

Majáles BrnoV pátek 29. dubna proběhne v Brně osmý ročník největších studentských oslav tohoto jara. Nebude chybět majálesový průvod s alegorickými vozy, studentské kapely, jarmarky, bohaté doprovodné programy a samozřejmě tradiční volba krále Majálesu. Kdo bude letos vládnout hlavnímu městu Moravy? Součástí festivalu je i pestrý hudební program.

 

Širší náplní oslav bude, stejně jako každý rok, spousta atraktivních akcí. Už toto úterý 19. dubna se v Brně pořádá Student Party, na které to všichni přítomní pořádně roztočí. Můžete se těšit na oficiální Majálesový warm-up s Face Paintingem, GoGo tanečnicemi, originální Zumba Show a DJ´s, kteří budou hrát jen ty nejlepší pecky. Akce se pořádá v SEMILASSU na Palackého třídě 126.

Majáles BrnoNejdůležitější den oslav se koná v pátek 29. dubna od 12 hodin. Bujaré veselí zahájí velký majálesový průvod, který bude tentokrát tvořen také alegorickými vozy a hudebním doprovodem. Každý účastník na místě dostane tekutou odměnu a může si pořádně z plných plic zaskandovat. To už je důvod k účasti, ne? Zástup dojde až do Sportovního areálu Hněvkovského, kde bude probíhat hlavní program Majálesu. Tím bude přítomné provázet komentátor Tomáš Matonoha. A kdo přijde brněnskou mládež pobavit a rozproudit jí krev? T-music stage představí kapely jako Wohnout, Divokej Bill, Chinaski a Tata Bojs. Na G2 pódium se vrhne Tleskač, Sto Zvířat, Jirka Macháček s Mig 21, ale i Vypsaná Fixa. Třetí velká stage přivítá partičku Fast Food Orchestra, Midi Lidi nebo hip hopové uskupení Prago Union. Vybírat můžete z různých hudebních stylů, na své si přijde snad opravdu každý. V neposlední řadě se návštěvníci mohou vydat také k 4. studentské stagi, kde si poslechnou umělce Last Time, Univers, The Hydes, Nechce se nám nebo třeba OvoceLenina.

Velkou novinkou letošního ročníku je Majáles Fashion market, který zahrnuje desítky stánků s nezávislou módou a nepřeberným množstvím doplňků. Studentský jarmark bude už druhým rokem prezentovat jednotlivé spolky a aktivity studentů i samotných škol. Kreativita a nápad vyhrávají. Zapomenout nesmíme ani na tradiční volbu Majálesového krále. Komu asi předá úřadující panovník FLUNDR DE FILÉ z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity své žezlo?


Majáles Brno


Pokud chcete na Brněnský Majáles vyrazit a nemáte ještě vstupenku, zkuste své štěstí u nás – až do pátku 22. dubna můžete bojovat o jeden z lístků na tento studentský festival. DO SOUTĚŽE SE MŮŽETE ZAPOJIT ZDE.


Text: Kristýna Šmejkalová
Foto: Majáles
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Blesková soutěž - vyhraj vstupenku na Brněnský Majáles
První zastávka festivalu Majáles bude v Hradci Králové
Vysoká škola ekonomická zvolí svého krále - dokáže obhájit titul krále Majálesu
Studentský festival Majáles brzy vypukne

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.