Středa, 20 Duben 2011 18:00

Benefiční Barování se Sandrou NovákovouUspořádat po pěti letech fungování pořadu Barování se Sandrou Novákovou jeho benefiční verzi, a to ve Velkém sále pražské Lucerny, byl nápad chvályhodný, nicméně provedení v úterý 19. dubna za záměrem bohužel v mnoha ohledech zaostávalo. Takto velké prostory nemůžete přetvořit v komornější prostředí, v jakém se Barování běžně koná. A povolit kouření v celé Lucerně je cesta do pekel.


Tento pořad si určitě zaslouží pozornost. Jen ze vstupného od patnácti stovek diváků se vybralo 337 500 korun, které poputují na konto Nadace Naše dítě. Navíc mohli přítomní do připravených kasiček přidat dle svého uvážení další finanční částky, a tak byla výsledná suma ještě o poznání větší.

Benefiční Barování se Sandrou Novákovou Dalším plusem je, že se dostalo i na ty, co se na běžné Barování do Malostranské besedy nepodívají, protože lístky jsou během několika minut předprodeje vyprodány. Plná Lucerna tak mohla ocenit kvalitu, vtip a originalitu zhruba 150 vystupujících během celého dlouhého večera, který začal krátce po devatenácté hodině.

Moderátor Filip Rajmont přivítal na pódiu hlavní organizátorku akce, herečku Sandru Novákovou. Ta ve slušivých černobílých pruhovaných šatech zazpívala svou píseň o tátovi. „Když se mě Sandra kdysi ptala, zda bych nechtěl moderovat takovou akci, kde by si ona chtěla zazpívat, řekl jsem jí, že neumím moderovat. Ona mi odpověděla, že taky neumí zpívat,“ nastínil Rajmont vznik populárního pořadu, který začínal v A studiu Rubín a přes Galerii a Café Carpe Diem zakotvil v již zmíněné Malostranské besedě.

V Lucerně se v úterý večer hlavně zpívalo. V úvodu se předvedli například Matěj Ruppert, který sklidil ovace vestoje, Dominika Hašková, Věra Nerušilová či Lucie Šoralová. Došlo ale i na jiný druh umění. Vynikající step ukázal Tomáš Slavíček, textař Michal Horáček přednesl vlastní Villonskou baladu a Rajmont s Novákovou zahráli vtipnou scénku o okaté krádeži pera prezidenta Václava Klause. Bára Poláková pak zazpívala humornou skladbu z nové hry „Kočí z křoví vyskočí“.

Přehlídka zajímavých hostů pokračovala. Tomáš Klus také prezentoval jednu z novějších písní, navíc překvapivě bez kytary. Na pódiu se střídaly známé osobnosti jako Ewa Farna, Jitka Čvančarová, která pokračovala v bohaté přehlídce francouzských šansonů, či Michal Hrůza se svým hitem „Budu ti vyprávět“.

Pak už začaly první vážnější technické problémy, jež provázely přípravu kapely Eddie Stoilow. Ta navíc následně zahrála tři skladby, přestože většina vystupujících měla čas jen na jednu. Atmosféru ještě trochu rozproudil kouzelník Richard Nedvěd. Nejen, že svými čísly skvěle bavil, ale ke kouzlům si přizval také Borise Hybnera a maminku Sandry Novákové. Jakub Prachař a Jan Maxián ze skupiny Nightwork omluvili svého kolegu Vojtu Dyka. Ten je s novou přítelkyní Táňou Vilhelmovou v Portugalsku. Následně přítomným zahráli a zazpívali úryvky písní, které si tak trochu utahovaly z jejich lásky, ovšem s pochopitelným kamarádským nádechem.

Večer se ale velmi vlekl. Plejáda vystupujících byla nekonečná a v mnoha případech šlo o interprety, které většina přítomných asi ani neznala, například Sestry sBorovy. Sál se rychle vyprazdňoval a časové prostoje při zvučení jednotlivých kapel se zdály být stále větší. Je jasné, že nazvučit Lucernu není snadné, ale zábava najednou na pět minut stála a ani Rajmont nestíhal všechny nečekané průtahy zaplňovat. Tváře z předchozích řad SuperStar jako Ben Cristovao či Ali Amiri už upadající hladinu dobře nastartovaného večera nezachránily.

Benefiční Barování se Sandrou Novákovou


Barování tak připomínalo hudební festival, který byl zřídkakdy proložen nějakým jiným druhem umění. Parket byl zaplněn kulatými stoly, což mělo navozovat prostředí kabaretu. Ovšem zrušený zákaz kouření v celé Lucerně se moc neosvědčil. Přece jen nejde o hudební klub a všichni, kdo ve Velkém sále aspoň jednou v životě byli, ví, že se vzduchem to tam není příliš slavné ani při akcích, kdy se kouřit nesmí.


Sandra Nováková dostala dodatečně ke svým devětadvacátým narozeninám hezký dárek. Všichni účinkující vystoupili bez nároku na honorář, výtěžek putuje na dobrou věc a její snoubenec Jan Nejedlý zajistil, aby se celý večer natáčel přímým přenosem. Záznam pak herečka rozdá vystoupivším interpretům. Na druhou stranu Barování prostě patří do Malostranské besedy, na Lucernu a dvoutisícový dav není uzpůsobené.

DALŠÍ FOTKY Z BENEFIČNÍHO BAROVÁNÍ NALEZNETE ZDE


Text: Pavel Urban
Foto: Daniela Hotmarová
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Barování se Sandrou Novákovou hostí netradičně Lucerna
Světluška roznesla mezi nevidomé 95 milionů korun
Top Secret módní událost roku se blíží mílovými kroky
Koncert pro Světlušku se letos nesl ve vyjímečném duchu

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.