Čtvrtek, 21 Červenec 2011 13:25

Benátská nocPokud jste festivaloví fandové, tak si s největší pravděpodobností nenecháte ujít jednu z nejvýznamnějších akcí tohoto léta, tradiční Benátskou noc. Ta letos přináší opravdové skvosty v oblasti interpretů. Objeví se tu Lucie Bílá, oblíbení Nightwork nebo němečtí Scooter. Co ještě chystá Malá Skála?


Tradiční hudební festival se jako vždy koná na Malé Skále v malebném Českém ráji. Už jsme avizovali, že letošní ročník bude hostit opravdu zajímavý výběr interpretů, protože se jedná o osobnosti, které jen tak někde nekoncertují nebo umělce, kteří jsou v současné době velmi populární. Jen si vzpomeňte, kdy jste naposledy viděli Lucii Bílou nebo Lenku Filipovou jezdit po festivalech?

Benátská nocNásledovat je bude i kapela Olympic, které si též moc neužijeme na těchto akcích. Pak se nabízí i Aneta Langerová, stále více populární Debbi, originální a nadané kapely Kryštof či Nightwork a rovněž nechybí ani zahraniční host, který je každý rok lákadlem. Letos padla volba na německou kapelu Scooter a na americké Dream Theater. Bude tu i pestrý netradiční program, jako je například vystoupení oblíbené travesti skupiny Screamers. Pořadatelé slibují, že Benátská noc bude v novém. V čem tedy?

Hlavní změnou proti loňskému ročníku je rozmístění pódií. Na dvou scénách vedle sebe bude střídavě probíhat program tak, aby návštěvník mohl vše sledovat. Ředitel festivalu Pavel Mikez k tomu dodává: „Hrát budeme ve směru po vodě a proti loňsku jsme jednu scénu ubrali. Nechceme to hnát do velkého množství třeba deseti scén, 150 kapel a dlouhého přecházení návštěvníků z jedné scény na druhou. Jsme a chceme zůstat hlavně pohodovým festivalem. Ostatně loňské číslo návštěvníků (bylo jich na 30 000) a jejich stále vzrůstající počet nás k tomu zavazuje.“

Benátská nocJako další zpestření se nabízí i výběr doprovodných programů. Chybět nebude tradiční Neckyáda, zázemí Evropy 2, bungee jumping, horolezecké stěny, ale rovněž i interaktivní stan TV Barrandov, který přichystá zábavu pro děti. Co návštěvníci ještě ocení? Pořadatelé slibují nadstandardně vybavený kemp, kde nebudou chybět trezory, recepce, půjčovna sportovního náčiní či restaurace a také čisté toalety a sprchy s teplou vodou.

Novinkou je také pojízdný bankomat, jenž vám zajistí, že pokud se na festivalu více rozšoupnete, tak budete mít i na cestu domů. A když už jsme u cesty... Jako každý rok, i letos se nabízí speciální spojení Prahy s Malou Skálou. Tentokrát to bude autobusem z Černého Mostu. Zároveň se jedná o možném spojení s Libercem a Jabloncem nad Nisou.

Benátská noc se bude konat od 29. do 31. července na Malé Skále v Českém ráji. Letošní ročník je poslední před završením druhé dekády, takže se jedná o akci se silnou tradicí. Pokud jste tam byli, tak víte, že se máte na co těšit a vy ostatní můžete zmeškané letos napravit.


Text: Aneta Šimonková
Foto: Benátská noc

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
Kam vyrazit za hudebním dobrodružstvím v červenci?
Benátská noc přivítá Nightwork i Lucii Bílou
Hudební festivalové ceny 2011 startují nové hlasování
Debbi vystoupila v Hard Rock Cafe

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.