Pondělí, 20 Červen 2011 10:10

Votvírák 2011Sobotní den na festivalu nezačal bohužel příjemně. Jen pár hodin po půlnoci z pátku na sobotu se stala ošklivá nehoda, kvůli níž musela být v kritickém stavu převezena do nemocnice mladá dívka. Milovické letiště se pak probudilo do chladného a zataženého počasí. Stovky lidí to po propršené noci zabalily, přesto tu vydrželo plno těch, kteří si i přes nepřízeň počasí chtěli vychutnat své oblíbené kapely. A zajisté udělali dobře.


Kolem druhé hodiny ráno hlavní stage zcela utichla. V tu chvíli jen málokdo z návštěvníků věděl, jaké neštěstí se odehrálo. Dívku, která spala na travnaté ploše, přejel autem neznámý řidič. Ten z místa nehody ujel a k incidentu se dosud nepřihlásil. Náš tým se zrovna ubíral k VIP stanovému městečku, když jsme zpozorovali, že se něco děje. Na parkovišti za centrálním podiem byl vyhrazen speciální prostor a všechny policejní i záchranářské jednotky byly v pohotovosti.

Votvírák 2011Pršelo a déšť stále sílil, proto jsme se rozhodli nalézt útočiště. Shodou okolností nám ho poskytla záchranná služba, jež nás na chvíli schovala pod přístřešek ve svém zázemí. Jeden z členů nás pak informoval o nehodě. Na místo byl povolán vrtulník, ale déšť v tu chvíli natolik nabral na síle, že by nebylo možné se strojem přistát, natož někam doletět. „Dívku jsme v tuto chvíli zajistili a poskytli jí pomoc, jakou jsme uměli,“ nastínil záchranář a běžel zpět do stanu první pomoci. Dle posledních zpráv je dívka v pražské nemocnici ve stabilizovaném stavu. Okolnosti nehody se prošetřují.

Značnou část noci pak propršelo. Nad ránem se někteří vzbouzeli v promáčených stanech, a proto se rozhodli raději odjet domů. Areál byl celý den velmi ospalý, všichni se v holinkách a pláštěnkách povalovali ve stanech, posedávali u stánků, postávali u stagí a poslouchali sobotní kapely. Lidé ocenili teplé nápoje, ale samozřejmě i pivo.  Opět probíhala akce „Čistý festival“, a tak bylo vidět plno nadšenců, kteří pečlivě sbírali prázdné plastové kelímky, za něž pak mohli dostat pivo zdarma. Celkem se nashromáždilo 52 400 kelímků, což byl nový festivalový rekord.

Sobotní program opět probíhal na všech třech stagích a k poslechu byla například punkrocková kapela Eternal Fire, finalista loňské Česko Slovenské SuperStar Miro Šmajda či zpěvák Janek Ledecký, který zahrál své největší pecky.

Votvírák 2011„Tak to tak neprožívejte, je to jen chemie,“ uvedl si svou píseň Xindl X a konečně trochu rozpohyboval unavené obecenstvo. Po jeho koncertě se před hlavní stage začalo shromažďovat ženské pohlaví, jelikož bylo na řadě vystoupení Marka Ztraceného. Na rockové scéně to mezitím pořádně rozjížděla kapela Medvěd 009 a Rybičky 48, které fanoušci podporovali hrou na nafukovací kytary.

Odpoledne také probíhalo losování výherců, kteří se zapojili do soutěže s Kulturním servisem Puls na našem stánku poblíž HIP HOP STAGE. Ta se odehrávala po oba dva dny festivalu a lákadlem byly opravdu zajímavé ceny. A který interpret se stal nejoblíbenějším letošního Votvíráku? Na bronzové pozici skončilo Totální nasazení, druhou příčku obsadili Mig 21 v čele s Jirkou Macháčkem a na stupni vítězů stanuli UDG. Vylosovaní účastníci soutěže si odnesli například CD rockových oper Oidipus Tyranus a Antigona, knížku úspěšného muzikálu Děti Ráje, vstupenku na Porta festival či 2CD Cirkus Cirkus. Na své si přišli i fanoušci kapely Wohnout, která věnovala do soutěže své nové album „Našim klientům“, trička, kalhotky či drobnosti v podobě zapalovače a vonítka do auta. Hezkou vzpomínku si odnesli ti, kteří vyhráli upomínkové předměty Votvíráku, jako například mikinu, tričko, plyšáky nebo bryndák. Hlavní cenu věnoval náš partner - společnost Arte Mondiale. Slečna Šárka Čapková si domů odvezla voucher na výběr obrazu dle vlastního výběru v hodnotě až dva tisíce korun. Všichni výherci s radostí přijali své ceny a poté se opět rozprchli na koncerty.

Votvírák 2011Pěkně našlapaný byl večerní program. No Name předvedli energickou show, během níž fanoušci vytvořili nespoutaný kotel. Igor Timko běhal po podiu, skákal, tančil a bavil. Na rockové stagi mezitím začal koncert kapely Visací zámek, který vzbudil rozporuplné ohlasy. „Loni teda byli lepší,“ prozradil mladík s čírem. „Počasí mi nevadí, teď už se to uklidnilo. Hlavně, že hrajou.“

A opravdu, na koncert Chinaski už nebylo třeba bát se nějakého deště. Dokonce byly chvílemi vidět i hvězdy. Začal však foukat silný vítr, ovšem dav, který se tlačil před podiem a táhnul se daleko do zadní části areálu, ho vůbec nepostřehl a skákal a zpíval s kapelou. Velkým překvapením bylo zakončení koncertu, neboť vyvolávané písně „Klára“ a „Tabáček“ nezazněly.

Až do pozdních hodin si „votvíráci“ užívali první letní festival a úspěšné odstartování další festivalové sezóny.

DALŠÍ FOTKY ZE SOBOTNÍHO VOTVÍRÁKUText: Tereza Netoličková
Foto: Kristýna Šmejkalová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
:
První den na festivalu Votvírák je za námi
Čtvrteční noc byla na Votvíráku pěkně divoká
Soutěž Vezmi partu na Votvírák má své vítěze!
Hudební festivalové ceny 2011 startují nové hlasování

 

 

 

Pro přidání komentáře je nutné se přihlásit pod svým uživatelským účtem.
Pokud ještě účet nemáte, můžete se snadno zaregistrovat zde.